Istanbul je vreo grad, a pri tom ne govorimo o klimi. U ovom trenutku, postoji više restorana, barova, klubova i galerija širom grada nego sjajnih otomanskih džamija (a i njih je mnogo).
Međunarodna modna i dizajnerska štampa previše govori o Istanbulu, a najvažnija stvar u vezi priznanja “najluđa svetska Metropola” je da su i sami stanovnici Istanbula počeli u to da veruju. Ponizni osećaj samrtnika koji je pao kao pokrov nad njihovim jednom svemoćnim rodnim gradom je nestao i zamenjen je osećajem nove energije i potrebe za inovacijama koje nisu viđene još od dana Sulejmana Veličanstvenog.
Istanbul je poznat kao “most” koji objedinjuje istočni i zapadni deo sveta. Finansijski i komercijalni deo grada se nalazi u Evropi, dok su dve trećine grada živi u Aziji. Ovo “razdvajanje” daje gradu jedinstvenu atmosferu i on je postao mesto gde se mešaju kulture, postao nešto sasvim novo, mesto gde se tradicija i inovacija susreću licem u lice.
Arhitektura, kulinarstvo i istorija su neke od stvari koje u gradu privlače putnike. Do 1930. grad održao dva imena Istanbul i istorijski naziv Carigrad, u 2012. je proglašen za Evropsku prestonicu kulture i peti je u svetu na listi najpopularnijih turističkih destinacija.
Vaš Komentar ili Pitanje
Komentari Putnika